тел. гарячої лінії

0800331565

Офіційний постачальник екіпірування Олімпійської збірної України 2015 - 2023

путь к картинке" alt="Біг взимку по снігу | Peak Sport Ukrain​​​​​​​

Який краще утеплювач для взуття: штучний чи натуральний

Зима — екстремальний сезон у використанні спортивного взуття. Кросівки експлуатуються в умовах низьких температур, прямого контакту зі снігом та водою, а також за підвищеної вологості. Стають критично важливими такі властивості, як здатність підтримувати оптимальний тепловий режим та відводити від ніг зайву вологу.

У якості утеплювача для взуття використовують натуральні та штучні матеріали. З них також виготовляють утеплені шкарпетки. Який із матеріалів найкращий і чому, розібрались разом із фахівцями PEAK Sport Ukraine.

Види утеплювачів, їх плюси та мінуси

Зимові кросівки чоловічі вибирають з урахуванням клімату, стану бігової поверхні та анатомії стопи. Щоб правильно вибрати утеплювач, вивчіть їхні види, переваги та недоліки.

Натуральне хутро. Створює повітряний прошарок, добре тримає тепло. Взуття з натуральним хутром можна використовувати у сильні морози. Проте цей матеріал має й недоліки. Крім високої вартості, натуральне хутро:

• робить взуття значно важчим;

• за умови інтенсивної експлуатації збивається, ущільнюється та витирається;

• погано виводить надмірну вологу;

• при намоканні погано сохне й втрачає теплозахисні властивості, а основа при висиханні жолобиться, стає жорсткою та втрачає форму;

• займає великий простір всередині взуття, тому взуття з натуральним хутром помітно об’ємніше за інші види утеплювача;

• може стати причиною алергії.

Набивне натуральне хутро. Це доступніша альтернатива натуральному. Набивне хутро виготовляють, набиваючи овечу шерсть на тканинну основу. Матеріал зберігає основні переваги натурального хутра, при цьому він помітно дешевший. Набивне натуральне хутро «дихає», швидше сохне, під час висихання не жолобиться. Однак у процесі експлуатації швидко збивається та витирається, втрачаючи теплоізоляційні властивості.

Який краще утеплювач для взуття: штучний чи натуральний | Peak Sport Ukraine​​​​​​​

Штучне хутро. Спортивне взуття з утеплювачем зі штучного хутра добре тримає тепло, не збивається, просте в догляд. Це легкий утеплювач, тому він чудово підходить для зимових кросівок жіночих та чоловічих моделей. Завдяки застосуванню сучасних високоякісних матеріалів швидко сохне, пропускає повітря та виводить зайву вологу — ноги в таких кросівках не пріють. Штучне хутро володіє високою міцністю й зносостійкістю, не викликає алергію.

Мембранний утеплювач. Ультрасучасний матеріал відводить тепло від ступнів та розподіляє його всередині кросівок. Підкладка на основі мембранних матеріалів підтримує комфортний мікроклімат і не пропускає у кросівки воду. Серед мінусів — висока вартість та необхідність дбайливого ставлення. При порушенні правил догляду та експлуатації мікроскопічні пори забиваються, а взуття втрачає тепло- та вологоізоляційні властивості.

Для бігу при температурі близько 0 °C достатньо утеплених шкарпеток та звичайних кросівок із мембраною. При температурі нижче нуля використовуйте легкі та теплі спортивні черевики з утеплювачем зі штучного хутра. Більше порад щодо вибору спортивного взуття читайте у блозі на сайті PEAK Sport Ukraine.

{360_photo}